Akademia Finansów i Biznesu Vistula - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
katalog przedmiotów - pomoc

Sp. Rachunkowość i podatki - PDW 6 - Vat w rachunkowości i rozrachunki z tytułu Vat

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: Sp-FAB5NP19 Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Sp. Rachunkowość i podatki - PDW 6 - Vat w rachunkowości i rozrachunki z tytułu Vat
Jednostka: Akademia Finansów i Biznesu Vistula
Grupy:
Punkty ECTS i inne: 3.00
Język prowadzenia: polski
Skrócony opis:

Celem zajęć do wyboru mających formę konwersatoryjną jest przekazanie pogłębionej wiedzy z zakresu podatku VAT, dzięki której studenci będą w stanie wykazać się praktycznymi umiejętnościami w zakresie rozliczania VAT.

Pełny opis:

Celem zajęć do wyboru mających formę konwersatoryjną jest przekazanie pogłębionej wiedzy z zakresu podatku VAT, dzięki której studenci będą w stanie wykazać się praktycznymi umiejętnościami w zakresie rozliczania VAT.

Literatura:

ustawa o podatku VAT, 1. Kosacka-Olszewska D., Olszewski B. Faktury VAT w 2014 r. DK Wydawnictwo Sp. z o.o. Białystok 2014

2. Kosacka-Olszewska D., Olszewski B. VAT w 2014 R. Zmiany od 1 stycznia 2014 r. DK Wydawnictwo Sp. z o.o. Białystok 2014www.mf.gov.pl

Efekty uczenia się:

Ma rozszerzoną wiedzę o charakterze nauki Finansów i Rachunkowości i jej miejsca w naukach społecznych, w tym ekonomicznych.Ma pogłębioną wiedzę o relacjach pomiędzy różnymi strukturami w dziedzinie ekonomii (obszarami funkcjonowania) właściwych dla finansów i rachunkowości i relacjach pomiędzy instytucjami tych obszarów w skali krajowej i międzynarodowej.Ma pogłębioną wiedzę o procesach zmian wybranych struktur i instytucji w dziedzinie finansów i rachunkowości oraz zna rządzące tymi zmianami prawidłowości w finansach przedsiębiorstw.Zna ogólne zasady tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości , wykorzystującą wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, źródeł finansowania , tworzenia biznes planów , określenia Potrafi prawidłowo interpretować i wyjaśnić zjawiska ekonomiczne oraz wzajemne relacje między zjawiskami w zakresie finansów i rachunkowości. Posiada umiejętność wykorzystywania zdobytej wiedzy w różnych zakresach i formach , rozszerzoną o krytyczną analizę skuteczności i przydatności stosowanej wiedzy.Posiada umiejętność krytycznej oceny zjawisk ekonomicznych z zastosowaniem różnych metod wartościujących.Ma umiejętności językowe w zakresie ekonomii właściwych dla finansów i rachunkowości zgodnie z wymaganiami określonymi dla poziomu B2 +ESOKJRozumie potrzebę uczenia się przez całe życie, potrafi organizować i inspirować proces uczenia się innych osób.

Potrafi odpowiednio określić priorytety służące realizacji określonego przez siebie lub innych zadania.

Potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy.

Metody i kryteria oceniania:

Aktywność na zajęciach, przedstawienie dowolnego tematu związanego z VAT

Zajęcia w cyklu "Semestr zimowy 2016/2017" (zakończony)

Okres: 2016-10-01 - 2017-02-15
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: Konwersatorium, 15 godzin więcej informacji
Koordynatorzy: Renata Sokołowska
Prowadzący grup: Renata Sokołowska
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Przedmiot - Zaliczenie na ocenę
Konwersatorium - Zaliczenie na ocenę
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Akademia Finansów i Biznesu Vistula.